Jesteśmy w sercu Poleskiego Parku Narodowego!

Polesie birdwatching Turystyka ornitologiczna w Poleskim Parku Narodowym i okolicach

Posiadamy certyfikat: Blisko Natury

Poleskie Park Narodowy - Turystyczna perełka regionu lubelskiego!

Poleski Park Narodowy - Najlepszy produkt turystyczny!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Promuj nas!

Posiadamy rekomendację: Miejsce Przyjazne Rowerzystom!

Kameralne Pojezierze

Lubelskie - Smakuj życie!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Agroturystyka Polesie znalazła się w elitarnym gronie jedynie 7 agroturystyk w Polsce, którym przyznano certyfikat "Agroturystyka Przyjazna Naturze - Blisko Natury" z najwyższą kategorią (3 listki).
 


Certyfikat "Blisko Natury" przeznaczony jest dla obiektów turystyki wiejskiej oferujących poszerzony, głębszy i przemyślany kontakt z naturą. Jednym słowem dla tych, którzy posiadają ofertę turystyki przyrodniczej, a sam obiekt nie jest uciążliwy dla środowiska. To pierwszy i jedyny tego typu certyfikat w Polsce, który skupia się głównie na ofercie turystyki przyrodniczej prowadzonej w ramach działalności obiektu.

 

 

 

Operatorem certyfikatu jest Instytut na rzecz Ekorozwoju z Warszawy, a kryteria jego przyznawania zostały opracowane m.in. dzięki wsparciu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Aby uzyskać certyfikat należało spełnić kilkadziesiąt kryteriów ekologicznych funkcjonowania obiektu w sposób przyjazny dla środowiska w zakresie energii i ogrzewania, zarządzania odpadami, gospodarowania wodą i ściekami, żywności oraz stanu ogólnego obiektu. Ważnym kryterium było także posiadania oferty przyrodniczej dla turystów i dostępności sprzętu niezbędnego do jej realizacji. Komisja Certyfikująca odwiedzała każdy obiekt i skrupulatnie sprawdzała spełnienie każdego warunku. Dopiero po tym procesie Kapituła Certyfikatu podjęła ostateczną decyzję o przyznaniu certyfikatów w poszczególnych kategoriach (od 1 do 3 listków).
 

 

Posiadanie tego certyfikatu podnosi rangę naszego obiektu i daje okazję dotarcia do nowych klientów zainteresowanych atrakcjami przyrodniczymi. Najwyższy stopień certyfikatu otrzymało jedynie 7 obiektów w Polsce, a wśród nich także my!!!

 

Nasz dom posiada szereg rozwiązanań proekologicznych, w tym m.in. takie jak:

- kotłownia opalana biomasą (pelletem),
- rekuperacja (wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła),
- przydomowa oczyszczalnia ścieków,
- perlatory - ograniczniki zużycia wody,
- system segregacji odpadów,
- oświetlenie led,
- i inne.

 

 

Dodatkowo dla naszych Gości przygotowaliśmy grę terenową po najbliższej okolicy, która umożliwia zapoznanie się z osobliwościami przyrodniczymi i kulturowymi naszej małej miejscowości. Dla małych grup organizujemy wycieczki przyrodnicze.


Na zamówienie prowadzimy szkolenia, warsztaty i prelekcje z zakresu turystyki, agroturystyki i ekoturystyki.  Zapraszamy do współpracy z nami, także w tym zakresie!